Słuchaj naszych podcastów fabularnych na różnych urządzeniach

Najwygodniej słuchać podcastów na smartfonie. Telefon masz zawsze pod ręką, więc odcinek podcastu może wypełnić Ci czas, który inaczej byłby zmarnowany, np. podczas jazdy komunikacją miejską czy w oczekiwaniu na wizytę u lekarza. Masz też pewność, że żaden nowy epizod Ci nie umknie. Wystarczy bowiem kliknąć w aplikacji do podcastów przycisk „Subskrybuj” (lub „Obserwuj”) i nowe nagrania będą automatycznie pojawiać się w Twoim telefonie.

Niemal każdy sprzedawany obecnie smartfon z systemem Android czy iOS ma wbudowaną aplikację do pocastów.

 

Jak słuchać podcastów fabularnych na smartfonie lub tablecie z Androidem?

Słuchanie kolejnych odcinków naszych podcastów na urządzeniach z systemem Android jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić systemową aplikację Podcasty Google. Jeśli z jakichś powodów nie ma jej w Twoim telefonie, ściągnij ją bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Kiedy już zainstalujesz aplikację w swoim telefonie, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację.
 2. Kliknij na ikonę lupy, która znajduje się na dole ekranu.
 3. W oknie wyszukiwania na górze ekranu wpisz nazwę naszego kanału podcastowego  (KRIMEN) i naciśnij przycisk „Szukaj”.
 4. Z listy odcinków wybierz ten, który Cię interesuje.
 5. Naciśnij przycisk odtwarzania.

Nie musisz powtarzać całej tej operacji za każdym razem. Kiedy po raz pierwszy wyświetli się interesujący Cię kanał podcastowy, kliknij przycisk „Subskrybuj”. Zaletą subskrypcji są automatyczne powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcasty Google to najłatwiejsza w obsłudze aplikacja do słuchania podcastów na urządzeniach z Androidem. Pozwala odtwarzać podcast strumieniowo, a także pobrać poszczególne odcinki, by słuchać ich offline. Odsłuchiwane materiały są automatycznie synchronizowane na wszystkich urządzeniach użytkownika. Można więc wstrzymać podcast na jednym urządzeniu, a potem włączyć go na innym, używając w tym celu Asystenta Google. Aplikacja pozwala słuchać podcastów z większą szybkością odtwarzania lub pomijać fragmenty ciszy.

Jeśli szukasz programu z bardziej zaawansowanymi funkcjami, możesz skorzystać z wielu innych darmowych aplikacji, np. takich jak: Castbox, PlayerFM, Pocket Casts, Podcast Addict, Podcast Go, Podcast Republic.

Naszych podcastów właściciele urządzeń z systemem Android mogą także słuchać w aplikacji Spotify. Pozwala ona m.in. subskrybować podcasty, zwiększać prędkość odtwarzania słuchanych odcinków oraz tworzyć listy odtwarzania.

Jak słuchać podcastów fabularnych na iPhonie lub iPadzie albo za pośrednictwem zegarka Apple Watch?

iPhone oraz iPad są fabrycznie wyposażone w aplikację o nazwie Apple Podcasts.

Aby móc słuchać naszych podcastów, wykonaj następujące czynności:

 1. Znajdź i uruchom aplikację Apple Podcasts na swoim urządzeniu.
 2. W lewym górnym roku ekranu kliknij na lupę.
 3. W oknie wyszukiwania wpisz nazwę naszego kanału podcastowego  (KRIMEN) i naciśnij przycisk „Szukaj”.
 4. Z listy odcinków wybierz ten, który Cię interesuje.
 5. Naciśnij przycisk odtwarzania.

Nie musisz powtarzać całej tej operacji za każdym razem. Kiedy po raz pierwszy wyświetli się interesujący Cię kanał podcastowy, kliknij przycisk „Subskrybuj”. Zaletą subskrypcji są automatyczne powiadomienia o nowych odcinkach.

Jeśli Twój zegarek Apple Watch Series 3 lub nowszy jest połączony z siecią wi-fi lub siecią komórkową, możesz odtwarzać strumieniowo podcasty w aplikacji Apple Podcasts, nawet jeśli nie masz ze sobą iPhone’a. Zasubskrybuj nasz kanał podcastowy, a najnowsze odcinki będą dodawane automatycznie do Apple Watch, gdy jest on podłączony do źródła zasilania.

Domyślnie Apple Watch synchronizuje najnowsze odcinki wszystkich subskrybowanych przez Ciebie podcastów. Aby synchronizować wybrane podcasty, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Apple Watch w iPhonie.
 2. Kliknij przycisk „Mój zegarek”, a następnie „Podcasty”.
 3. Kliknij przycisk „Własne”, a następnie włącz przełączniki tych kanałów podcastowych, które chcesz synchronizować z Apple Watch.

Aby ponownie zsynchronizować z Apple Watch wszystkie subskrybowane podcasty, kliknij przycisk „Słuchaj teraz”.

Po odsłuchaniu danego odcinka podcastu jest on automatycznie usuwany z zegarka Apple Watch.

Apple Podcasts to najłatwiejsza w obsłudze aplikacja do słuchania podcastów na urządzeniach z iOS. Daje dostęp do podstawowych funkcji związanych z odtwarzaniem, takich jak możliwość przewijania odcinka do przodu i do tyłu, przyspieszenia lub spowolnienia odtwarzania o określoną liczbę razy. Użytkownik może także ustawić czas, kiedy odtwarzanie zostanie czasowo wstrzymane, np. wtedy, kiedy słucha podcastów do snu.

Jeśli szukasz programu z bardziej zaawansowanymi funkcjami, możesz skorzystać z wielu innych darmowych aplikacji, np. takich jak: Castro Podcast Player, Downcast, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts, Stitcher, The Podcast App.

Naszych podcastów właściciele iPhone’ów oraz iPadów mogą także słuchać w aplikacji Spotify. Pozwala ona m.in. subskrybować podcasty, zwiększać prędkość odtwarzania słuchanych odcinków oraz tworzyć listy odtwarzania.

Jak słuchać podcastów fabularnych przez stronę WWW?

Podcastów możesz słuchać na praktycznie każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Może to być komputer stacjonarny, laptop, tablet albo smartfon z aktywnym połączeniem internetowym.

Aby móc słuchać naszych podcastów, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź na stronę główną naszego serwisu, gdzie znajduje się odtwarzacz z dostępnymi serialami podcastowymi i shortcastami.
 2. Wyszukaj odcinek serialu lub shortcast, który Cię interesuje.
 3. Naciśnij przycisk odtwarzania.

Jak słuchać podcastów fabularnych na smart speakerze marki Google Home?

Smart speaker marki Google Home to tzw. inteligentny głośnik, który rozumie komendy wydawane głosowo w języku polskim. Aby rozpocząć słuchanie, poproś swojego smart speakera o odtworzenie podcastu, podając mu jego nazwę, np. „Ok, Google, odtwórz podcast pod tytułem KRIMEN”. Nie można, niestety, poprosić o odtworzenie odcinka o określonym numerze. Urządzenie zawsze rozpocznie odtwarzanie od najnowszego odcinka podcastu. Dopuszczalne są natomiast inne komendy:

 1. „Odtwórz następny odcinek” lub „Odtwórz poprzedni odcinek” – aby zmienić odcinki na poprzedni lub następny;
 2. „Wstrzymaj podcast” lub „Zatrzymaj podcast” – aby wstrzymać odtwarzanie podcastu;
 3. „Wznów podcast” lub „Odtwarzaj dalej podcast” – aby kontynuować słuchanie od momentu ostatniego przerwania;
 4. „Zrób głośniej” – aby zwiększyć głośność o 10 procent;
 5. „Przycisz” – aby zmniejszyć głośność o 10 procent.

Jak słuchać podcastów fabularnych na odtwarzaczu MP3 niepodłączonym do internetu?

Każdy epizod opublikowany w kanale podcastowym to osobny plik MP3. Możesz więc go słuchać za pomocą dowolnego urządzenia, które odtwarza takie pliki.

Aby móc słuchać naszych podcastów, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź na stronę główną naszego serwisu, gdzie znajduje się odtwarzacz z dostępnymi serialami podcastowymi i shortcastami.
 2. Wyszukaj odcinek serialu lub shortcast, który Cię interesuje.
 3. Naciśnij na odtwarzaczu przycisk pobierania pliku. Jeżeli pojawi się prośba o potwierdzenie, czy chcesz zapisać plik na swoim komputerze, zaakceptuj.
 4. Skopiuj pobrany plik do odtwarzacza MP3.
Jak słuchać podcastów fabularnych w samochodzie?

Do słuchania odcinków naszych podcastów podczas jazdy samochodem możemy wykorzystać smartfon podłączony przez bluetooth do samochodowego systemu infotainment. Użytkownicy telefonów z Androidem muszą mieć w nich zainstalowaną aplikację Android Auto, a posiadacze iPhone’ów – Apple CarPlay. Możliwe jest też podłączenie telefonu do radia przez złącze AUX z wykorzystaniem kabla minijack (3,5 mm). Sterowanie odbywa się zazwyczaj z pozycji urządzenia podłączonego. Można również skorzystać z gniazda USB, do którego podłączamy pendrive ze zgranymi wcześniej odcinkami. Pliki audio najlepiej umieszczać w głównym katalogu pendrive’u i pamiętać o tym, żeby nazwy plików nie zawierały polskich znaków diakrytycznych i spacji. Jeśli w radiu samochodowym nie jest dostępne wejście AUX lub USB, można wykorzystać małe nadajniki UKF zasilane z gniazda samochodowej zapalniczki.

Jak słuchać podcastów fabularnych na rowerze?

Podczas jazdy na rowerze najwygodniej słucha się podcastów ze smartfonu połączonego z wodoszczelnym głośnikiem bluetooth, który jest przymocowany sztywno do ramy lub kierownicy jednośladu. Jeśli miejski hałas jest zbyt duży, można użyć słuchawek nagłownych otwartych. Podczas jazdy nie należy używać słuchawek dousznych i nagłownych zamkniętych. Tego rodzaju słuchawki odcinają dźwięki otoczenia, co zagraża naszemu bezpieczeństwu podczas jazdy.

Zacznij słuchać już teraz